EEE-FN1E221L
MFR.Part #
EEE-FN1E221L
JLCPCB Part #
C6032959
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 25V 390mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS