EEEFN1C151UV
MFR.Part #
EEEFN1C151UV
JLCPCB Part #
C497585
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS