EEE-FK2A470SL
MFR.Part #
EEE-FK2A470SL
JLCPCB Part #
C1881648
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100V 10mm 2000hrs@105℃ 200mA@100kHz 47uF 700mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS