EEEFK1E101P
MFR.Part #
EEEFK1E101P
JLCPCB Part #
C178539
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 225mA@120Hz 25V 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS