EEE-FK1E101AL
MFR.Part #
EEE-FK1E101AL
JLCPCB Part #
C1881543
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 195mA@120Hz 2000hrs@105℃ 25V 260mΩ 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS