EEEFK1C151XP
MFR.Part #
EEEFK1C151XP
JLCPCB Part #
C413503
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 2000hrs@105℃ 280mA@100kHz 340mΩ@100kHz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS