EEEFK1A472AM
MFR.Part #
EEEFK1A472AM
JLCPCB Part #
C401653
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 10V 16mm 17mm 4700uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS