EEV-FK1V222M
MFR.Part #
EEV-FK1V222M
Description
-55℃~+105℃ 18mm 2.74A@100kHz 21.5mm 2200uF 35V 5000hrs@105℃ ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS