EEE1VA330WP
MFR.Part #
EEE1VA330WP
JLCPCB Part #
C336534
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 33uF 35V 5.4mm 6.3mm 60mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS