EEE1VA221AP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE1VA221AP
JLCPCB Part #
C336494
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 10.2mm 10mm 2000hrs@85℃ 220uF 310mA@120Hz 35V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS