EEE1HA2R2NR
MFR.Part #
EEE1HA2R2NR
JLCPCB Part #
C336544
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 16mA@120Hz 2.2uF 5.4mm 50V 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS