EEE1CA470SP
MFR.Part #
EEE1CA470SP
JLCPCB Part #
C178499
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 47uF 5.4mm 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS