EEE1CA221UP
MFR.Part #
EEE1CA221UP
JLCPCB Part #
C336248
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 16V 200mA@120Hz 220uF 6.2mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS