EEE1CA221P
MFR.Part #
EEE1CA221P
JLCPCB Part #
C336319
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 10.2mm 1000hrs@85℃ 16V 220uF 280mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS