EEE1AA331AP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE1AA331AP
JLCPCB Part #
C336400
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 10.2mm 10V 2000hrs@85℃ 330uF 390mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS