4SVPC1200M
MFR.Part #
4SVPC1200M
JLCPCB Part #
C2162011
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 1200uF 12mm 12mΩ 2000hrs@105℃ 235mA@120Hz 4V 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS