16TQC22MYFB
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16TQC22MYFB
JLCPCB Part #
C427196
Package
2917
Description
-55℃~+105℃ 16V 22uF 90mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS