16SVPK330M
MFR.Part #
16SVPK330M
JLCPCB Part #
C542602
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 16V 22mΩ 330uF 52mA@120Hz 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS