RC0R5DB750RJET
MFR.Part #
RC0R5DB750RJET
JLCPCB Part #
C4254288
Package
SMD,15.9x6.9mm
Description
-55℃~+150℃ 500mW 750Ω Carbon Composition Resistor ±400ppm/℃ ±5% SMD,15.9x6.9mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS