RC0R5DB15R0KE
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
RC0R5DB15R0KE
JLCPCB Part #
C7336099
Package
6327
Description
-55℃~+150℃ 15Ω 500mW Carbon Composition Resistor ±10% ±400ppm/℃ 6327 Chip Resistor - Surface Mount ROHS