OB2500POPA
MFR.Part #
OB2500POPA
JLCPCB Part #
C138833
Package
SOP-8
Description
-40℃~+150℃ 650V 8V~25V 90kHz Isolation Over Voltage Protection、Under Voltage Protection、Over Current Protection、Short Circuit Protection、Over Temperature Protection、Constant Current Mode (CC)、Constant Voltage (CV) PWM Modulation、PFM Modulation Primary-Side Feedback SOP-8 AC-DC Controllers and Regulators ROHS