N78E055AFG
Extended
Manufacturer
Nuvoton Tech
MFR.Part #
N78E055AFG
JLCPCB Part #
C2640588
Package
PQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.25KB 16KB 2.4V~5.5V 36 40MHz 51 Family 8 Bit Built-in FLASH PQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS