NRF24L01
Extended
Manufacturer
Nordic Semicon
MFR.Part #
NRF24L01
JLCPCB Part #
C1558392
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+85℃ -85dBm 0dBm 1.9V~3.6V 2.4GHz 2Mbps CRC check function、Automatic response function、Automatic retransmission function SPI QFN-20-EP(4x4) RF Transceiver ICs ROHS