UWZ1E221MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWZ1E221MCL1GS
JLCPCB Part #
C2164631
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10mm 220mA@120Hz 220uF 25V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS