UWH1H330MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWH1H330MCL1GS
JLCPCB Part #
C1984669
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 33uF 46mA@120Hz 50V ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS