UUQ1C221MCL6GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ1C221MCL6GS
JLCPCB Part #
C2166010
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 220uF 310mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS