UPM1H150MDD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1H150MDD1TD
JLCPCB Part #
C1588104
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 11mm 145mA@10kHz 15uF 2.5mm 2000hrs@105℃ 50V 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS