UUN2A470MNQ1MS
MFR.Part #
UUN2A470MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166490
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 180mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS