UUJ2D330MNQ6MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ2D330MNQ6MS
JLCPCB Part #
C3828826
Package
SMD,D12.5xL22mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 200V 220mA@120Hz 22mm 33uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS