UUD1A270MCR1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUD1A270MCR1GS
Description
-55℃~+105℃ 10V 150mA@100kHz 2000hrs@105℃ 27uF 5.8mm 5mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD