UPW2G100MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPW2G100MHD
JLCPCB Part #
C1585074
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 10uF 12.5mm 25mm 400V 5mm 7000hrs@105℃ 72mA@120Hz ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS