UPS1V152MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPS1V152MHD
JLCPCB Part #
C5111862
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 1.653A@120Hz 1500uF 16mm 27mm 3000hrs@105℃ 35V 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS