UPM1V270MDD1TD
MFR.Part #
UPM1V270MDD1TD
JLCPCB Part #
C5111787
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 11mm 2.5mm 2000hrs@105℃ 27uF 35V 5mm 99mA@120Hz ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS