UHW2A101MPD
MFR.Part #
UHW2A101MPD
JLCPCB Part #
C1590215
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100V 100uF 10mm 20mm 572mA@120Hz 5mm 88mΩ ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS