UCY2V121MHD
MFR.Part #
UCY2V121MHD
JLCPCB Part #
C1585711
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 120uF 16mm 35.5mm 350V 7.5mm 925mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS