UCS2C100MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCS2C100MPD
JLCPCB Part #
C1581186
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 10uF 160V 16mm 320mA@100kHz 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS