UBY2A161MHL1TO
MFR.Part #
UBY2A161MHL1TO
JLCPCB Part #
C1589580
Package
Plugin
Description
-40℃~+135℃ 100V 12.5mm 160uF 3000hrs@135℃ 5mm 656mA@120Hz 74mΩ@100kHz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS