UUB2G2R2MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUB2G2R2MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163217
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 2.2uF 2000hrs@125℃ 36mA@120Hz 400V ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS