RSA1C181MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RSA1C181MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162127
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 180uF 2000hrs@105℃ 22mΩ 330mA@120Hz 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS