PCV1V180MCL1GS
MFR.Part #
PCV1V180MCL1GS
JLCPCB Part #
C2162164
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 18uF 3000hrs@105℃ 35V 6.3mm 64mΩ@100kHz 6mm 900mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS