PCF0G151MCL4GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF0G151MCL4GB
JLCPCB Part #
C2161777
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 2000hrs@105℃ 22mΩ@100kHz 4V 5.5mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS