PMDXB950UPEL/S500Z
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PMDXB950UPEL/S500Z
JLCPCB Part #
C17688745
Package
DFN1010B-6
Description
-55℃~+150℃ 1.4Ω@4.5V 14pF 2 P-Channel 2.1nC@4.5V 20V 380mW 43pF 500mA 8pF 950mV@250uA P-Channel DFN1010B-6 MOSFETs ROHS