BZX84-C9V1,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C9V1,215
JLCPCB Part #
C96231
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 15Ω 250mW 500nA@6V 8.5V~9.6V 9.1V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS