BZX84-C27,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C27,215
JLCPCB Part #
C96229
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 25.1V~28.9V 250mW 27V 50nA@18.9V 80Ω SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS