BZX58550-C3V6X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX58550-C3V6X
JLCPCB Part #
C3735225
Description
1 Independent 3.42V~3.78V 3.6V 300mW 7.5uA@2V ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS