74LVC2G32DC-Q100125
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC2G32DC-Q100125
JLCPCB Part #
C4472273
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1.65V~5.5V 2 2 32mA 32mA 4ns@5.5V,50pF 4uA 74LVC OR Gate Overvoltage-tolerant input、Local shutdown mode VSSOP-8 Logic Gates ROHS