74HCT4002D,118
MFR.Part #
74HCT4002D,118
JLCPCB Part #
C547666
Package
SO-14
Description
-40℃~+125℃ 2 28ns@4.5V,50pF 2V 3.7V 4 4.5V~5.5V 400mV 40uA 4mA 5.2mA 74HCT 800mV NOR Gate SO-14 Logic Gates ROHS