74AHCT2G08DP-Q100
MFR.Part #
74AHCT2G08DP-Q100
JLCPCB Part #
C5359728
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 100mV、550mV 2 2 2V 3.94V、4.4V~4.5V 4.5V~5.5V 40uA 7.9ns@5V,50pF 74AHCT 800mV 8mA 8mA AND Gate TSSOP-8 Logic Gates ROHS