MCF54453VP266
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MCF54453VP266
JLCPCB Part #
C3225751
Package
BGA-360
Description
0℃~+70℃ 1.35V~3.6V 132 266MHz 32 Bit 32KB Built-in+External Freescale Series ROMless BGA-360 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS