MCF52255CAF80
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MCF52255CAF80
JLCPCB Part #
C1338891
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 12bit 32 Bit 3V~3.6V 512KB 56 64KB 80MHz Built-in FLASH Freescale Series LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS